Cheap_Tobacco_EP-230 grudnia 2013 roku (godz. 19:00) Bieszczadzka Agencja Turystyki i Animacji Kultury zaprasza do Karczmy Brzeziniak na bluesowy koncert zespołu Cheap Tabacco. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej pierwsze wydawnictwo zespołu. Wstęp 10 zł.

Zespół Cheap Tobacco został założony w Krakowie w czerwcu 2010r, jednak dopiero pół roku później, wykrystalizował się jego obecny skład: Natalia Kwiatkowska objęła stanowisko wokalistki, Robert Kapkowski zajął się gitarą elektryczną , gitara basowa wybrała Mikołaja Spendla, a Adam Partyka zasiadł za perkusją.
Pierwszy poważny występ zespołu odbył się podczas koncertu charytatywnego „Stypendium Bluesroads” pod patronatem Festiwalu Bluesroads w Krakowie.

cheap_tobacco_karczma_brzeziniak_2013Zespół współpracował między innymi z Jackiem Korohodą, Jarkiem Śmietaną i Marcinem Hilarowiczem. Od Kwietnia 2011 zespół zagrał już około 50 koncertów między innymi na festiwalu Solo życia w Lublinie, Bluesonalia w Koninie Był Sobie Blues w Tarnowie, Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie czy Bluesroads w Krakowie 2012. Oprócz tego regularnie występują na krakowskich scenach muzycznych, grając między innymi obok takich zespołów jak: Blue Machine, L’Orange Electrique, Przytuła&Kruk.

Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania. Oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak blues, rock, funk, jednak w prezentowanym materiale można dostrzec, że zespół nie ogranicza się tylko do wyżej wymienionych. Ponadto starają się unikać rutyny w swoich występach, tak więc poza koncertami elektrycznymi, grają czasem akustycznie, a ostatnio we współpracy z sekcją dętą i chórkami.

Zespół wydał płytę (EP-ka) z materiałem zarejestrowanym pod koniec 2011 roku w studiu w Krośnie.
Opis ze strony wydawcy płyty MediapiXel: „Nowa, świeżo wytłoczona płyta krakowskiego zespołu Cheap Tobacco trafiła już w ręce muzyków. To duża dawka bluesa wymieszana z rockowym brzmieniem i szczyptą liryki, a do tego przyprawiona ogromną energią zaklętą w głosie wokalistki Natalii Kwiatkowskiej.”