Czy to wczesna wiosna, upalne lato, kolorowa jesień są miejsca są atrakcje, które niezależnie od pory roku – jeśli już tam traficie pozostaną w Waszych sercach i wśród najpiękniejszych podróżniczych, bieszczadzkich wspomnień. Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno, albo już słyszał, albo usłyszy o słynnej „bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się z Cisnej drogą prowadzącą na Komańczę do m. Majdan, gdzie znajduje się główna stacja bieszczadzkiej kolei wąskotorowej i wybrać się na przejażdżkę jedną z proponowanych tras przejazdu.

Jak już dotrzecie na miejsce zaskoczy Was z pewnością historyczny charakter samego dworca, usytuowanie wśród malowniczych bieszczadzkich wzgórz i lasów. Nie ważne czy biegasz jeszcze w pieluszce, czy to podróż w jesieni życia wrażenia jakie gwarantuje ta atrakcja turystyczna – jak już wspomniałem – na długo pozostaną w Twojej pamięci. Obydwie z tras do wyboru są malowniczo położone i naprawdę warto się wybrać w podróż, która trwa na najdłuższej z tras ok. 3 h, a na krótszej z nich nieco ponad 2,5 h. W składach jadą wagoniki odkryte z których można podziwiać urokliwość trasy bieszczadzkiej ciuchci przystosowane również do przewozu osób niepełnosprawnych.

Na stacjach końcowych przewidziane są około 30 minutowe postoje, a tam możecie skorzystać z oferty gastronomicznej, jak również zakupić pamiątki z tej wyprawy.
Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że ta nietypowa linia kolejowa zostanie zlikwidowana. Jednak dzięki staraniom powołanej Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej – Majdanie udało się reaktywować jej działalność i udostępnić ją na nowo turystom. Zapraszam na stronę tego projektu, a zarazem jednej z fajniejszych atrakcji turystycznych Bieszczadów.

® Odwiedź: www.zwiedzone.pl | © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Facebook