Galeria Smolarnia

Galeria Smolarnia w Wetlinie już od wielu lat stanowi obowiązkowy punkt na liście każdego miłośnika bieszczadzkiego rękodzieła. Zlokalizowana jest w samym centrum Wetliny, na terenie Schroniska „Cień PRL-u”. Galeria oferuje szeroki wybór prac bieszczadzkich rzemieślników i artystów – od popularnych magnesów i drobnych pamiątek, aż po obrazy, rzeźby czy niepowtarzalne ikony, pisane na starych deskach.

Od 2020 roku Galerią Smolarnia opiekują się Monika Doniec i najsłynniejszy polski drwal Janek Samolot, znany z programu „Drwale i inne opowieści Bieszczadu„.

Galeria Smolarnia – to wyjątkowe miejsce, w którym będą Państwo mogli poczuć obcowanie z kulturą ludową i rzemiosłęm regionalnym. To również miejsce warsztatów, w których chętnie udział biorą nasi goście. Tu odkryjecie niepowtarzalne ikony, obrazy figurki, minerały, naczynia oraz wiele innych replik artefaktów, które mówią o bogactwie Bieszczadów. Galeria Smolarnia znajduje się na terenie jednego z naszych obiektów: Cień PRL-u. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego Miejsca. 

W Galerii wystawione są na sprzedaż prace podkarpackich twórców. Są to rzeźba, malarstwo, grafika, ceramika, witraż i inne rękodzielnicze prace.
Ponadto czas można sobie umilić poprzez wzięcie udziału w warsztatach twórczych. Zapraszamy do wypróbowania swoich twórczych sił. Warsztaty prowadzą wspaniali instruktorzy. Wykonane prace można zabrać z sobą do domu. Zapraszamy na zajęcia z malarstwa (na płótnie, drewnie, szkle, ceramice, tkaninie i czym jeszcze sobie zażyczycie), rzeźby, biżuterii miedzianej.

Sprawdź czego mozesz oczekiwać w naszym obiekcie.

Wybrany asortyment galerii:

  • ikony,
  • rzeźby,
  • obrazy na deskach i płótnie,
  • ceramika artystyczna, ozdobna i użytkowa,
  • drewniane misy i świeczniki,
  • szklane ozdoby i witraże,
  • makramy i łapacze snów,
  • oryginalne koszulki,
  • biżuteria z kamieni półszlachetnych, koralikowa i ceramiczna,
  • ręcznie wykonane zabawki i maskotki

Galeria jest czynna od maja do października, codziennie w godzinach 10.00-18.00 – serdecznie zapraszamy!

Categories:

Galeria Smolarnia znajduje się na terenie ośrodka „Cień PRL-u” w Wetlinie.

„Miło mi powitać Was w Galerii Rzeźby i Malarstwa Smolarnia.

Znajdziecie tutaj prace artystów i rzemieślników, które aktualnie można zobaczyć, a także nabyć w galerii, jak i wszelkie informacje związane z przeprowadzanymi warsztatami twórczymi na terenie Bieszczadów.

Wiem, że obcowanie z tą niezwykłą przyrodą otwiera wielu ludziom oczy duszy… Chciałabym, abyście i Wy mieli możliwość spróbowania swoich sił w dziele tworzenia, dlatego przygotowałam dla Was warsztaty rękodzieła artystycznego.”

Tak zaprasza wszystkich do swojej galerii Kasia.

GALERIA SMOLARNIA – FOTO

KONTAKT:

Galeria Rzeźby i Malarstwa „Smolarnia”

Katarzyna Smolarek

Wetlina 27

tel. kontakt.

0 508 817 241

e-mail: smolarek_k@vp.pl

a3

 


5 Comments

Zdzisław · 15/08/2011 at 01:56

Byłem , podziwiałem , kupiłem . Warto wstąpić , porozmawiać z twórcami tych perełek . Polecam !

agnieszka · 30/08/2011 at 20:59

30 08 2011 wczoraj wrocilam i juz moglabym wracac dziewczyny super atmosfera domowa polecam malowanie na desce szkle podobraziu totalne odprezenie powrot do lat dzieciecych kiedy to ruch pedzlem nie stanowil problemu moglabym siedziec u nich godzinami i za te chwile wam dziekuje dziewczyny moje dwa tegoroczne obrazy namalowane u was juz wisza na scianie smolarnia to miejsce magiczne polecam wszystkim inaprawde sprobojcie sami malowania warto do zobaczenia kochane dziewczyny ja do was na pewno wroce aga

Małgorzata · 07/06/2012 at 18:40

…byłam widziałam,kupiłam…jestem zachwycona

Małgorzata · 07/06/2012 at 18:57

…aha…(z dużym szacunkiem dla Galerii i jej Twórców), ale nasunęła mi się pewna refleksja co do ….logo Galerii…czy musi to być postać w szpiczastej czapeczce, wyjęta „prawie żywcem” z obrazów Tadeusza Makowskiego („Powrót ze szkoły” i „Maskarada”)??…Czy nie może to być coś bardziej „klimatycznego” związanego z Bieszczadami…może…Anioł…”zielony”….. przecież to „Kraina Święta, Niepojęta”. Pozdrawiam.

Serafinka · 22/07/2012 at 22:15

Pani Małgorzato dziękuję, że zaglądnęła Pani do Galerii. Kiedy kreśliłam logo na komputerze to marzyłam o tym, aby Galeria nie była jedynie miejscem handlowym, ale przede wszystkim twórczym. Chciałam aby Galeria prowadziła działalność warsztatową i nie tylko. Pomysłów mam mnóstwo, ale aby je zrealizować to firma musi się rozkręcać 🙂 W każdym razie pewnego dnia okaże się, że krasnal jest dobrym logiem Galerii. Poza tym krasnal pochodzi z krainy baśni i kiedy przyjeżdża Pani do naszej baśni – Bieszczadów to postać ta wydaje się jak najbardziej na miejscu. 🙂
Gdyby zaś logo oprzeć na aniele zielonym to czy nie byłoby to żywcem wyjęte z twórczości SDMu?
Pozdrawiam najserdeczniej i zapraszam do namalowania Anioła Wetlińskiego w naszej Galerii!

Comments are closed.

Facebook