Pokochała ich publiczność, oni zakochali się w Bieszczadach i znowu możemy wszystkich, lubiących żywiołową muzykę, zaprosić do nas na koncert zespołu GALHAN, który odbędzie się 1 sierpnia 2010 roku (niedziela) o godz. 20.00.
Przy okazji chcieliśmy podziękować, nie tylko za muzykę, ale za wpis na stronie internetowej zespołu: Restauracja Bieszczadzka – Bieszczadzki Blues i gościnność wielka jak Droga Mleczna.
Pragniemy również poinformować, że zespół będzie można zobaczyć i posłuchać na drugiej edycji festiwalu OldBoy & Blues Festiwal w Brennej (śląskie), gdzie między innymi wystąpi zespół IRA.
Na na stronie zespołu na portalu MySpace możemy przeczytać:
„Zespół GALHAN powstał w 2006 roku. Tworzą go muzycy grający ze sobą od wielu lat w różnych składach i konfiguracjach. Ale dopiero od roku 2006 postanowili połączyć swoje siły, co zaowocowało bardzo charakterystycznym stylem, łączącym w sobie rock, grunge i bluesa. Ostateczny skład grupy ukształtował się w 2007 roku. Początkowy skład zespołu stanowili: Tadeusz Sojka – gitary Dariusz Brodziak – gitary Jerzy Szyja – bas Adam Pioskowik – perkusja Marian Głuch – instr. Klawiszowe Jacek Wocka – wokal Skutkiem ciągłych poszukiwań muzyczno-brzmieniowych do kapeli dołączył Maciej Wrona – harmonijki ustne, dzięki któremu umocnił się charakter brzmieniowy zespołu. W tym samym czasie z powodu ważnych przyczyn rodzinnych opuścił skład nasz kolega – Darek Brodziak. W 2009 roku w kwietniu z kapeli odchodzi basista Jerzy Szyja, który postanawia powołać do życia własny projekt muzyczny. Do zespołu GALHAN dołącza młody, znakomity basista Michał Łyp, który znakomicie odnajduje się w klimacie kapeli. Dzięki temu GALHAN bez przerwy realizuje nowy materiał oraz nieprzerwanie koncertuje.”

Serdecznie zapraszamy na koncert.

GALERIA FOTO

galhan_1

 


Facebook