Informujemy, że w dniu 17.09.2010 roku, o godzinie 20.00, będziemy gościć zespół „KAPELA NA DOBRY DZIEŃ„. Wstęp wolny.
Skład zespołu: Katarzyna Maliniak, Ola Rózga, Marek Kobus, Tomasz Dybała, Radek Krochma, Krzysiek Mika, Maciej Kaczmarski.
Na oficjalnej stronie internetowej zespół tak się nam przedstawia:
„Przed laty indywidualne pasje prowadziły nas różnymi ścieżkami muzycznych poszukiwań, które jednak często krzyżowały się właśnie gdzieś w Bieszczadach. Stąd wszyscy pochodzimy (od Cisnej przez Ustrzyki Dolne do Sanoka), tu postanowiliśmy wrócić, tu chcemy żyć i tworzyć. Od 2002 roku podjęliśmy radość i trud wspólnej wędrówki, połączyliśmy siły aby powołać do życia zespół, dla którego tradycyjna muzyka tych gór stała się skarbcem motywów i inspiracji.kndd_2
Dbając o tradycyjny repertuar czerpiemy inspirację z folkloru łemkowskiego, bojkowskiego oraz polskiego, zachowując oryginalne słowa, język, melodię. Jednak połączyliśmy to wszystko z energią bardziej współczesnych brzmień. Nasze muzyczne aranżacje są wypadkową różnych stylów, można w nich odnaleźć elementy folku, bluesa, jazzu i rocka. Dzięki temu, mimo różnych fascynacji muzycznych, mogliśmy pójść wspólną drogą, na której tradycja staje się współczesna,
a wspólna wędrówka staje się pasją odkrywania rodzimego folkloru. Podczas naszych koncertów proponujemy więc spotkanie z tradycyjną muzyką Bieszczadów w nowych pełnych pasji aranżacjach.”
kndd3Informujemy również, że zespół ma na koncie oficjalną płytę pod tytułem „JAK SOBI ZAŚPIWAM”, zawierającą 12 utworów. Zainteresowani mogą zaopatrzyć się w płytę na koncertach grupy lub na „ALLEGRO„.
Serdecznie zapraszamy na koncert.

Facebook