Bieszczadzka Stajnia Rajdowa „Carpatica” zaprasza:
Rajdy to kontakt z koniem przez wiele godzin, nie tylko w siodle, to całodobowa opieka nad zwierzęciem, nocne dyżury przy koniach, karmienie, pojenie, czyszczenie i przebywanie wielokilometrowych tras. Dopiero wtedy powstaje silny związek emocjonalny człowieka z koniem. Wtedy naprawdę zaczynasz szanować to magiczne zwierzę. Można o tym pisać i mówić w nieskończoność, ale po co zanudzać ? Przecież dużo lepiej po prostu spróbować ! Kto się raz zaraził – będzie wracał – gwarantujemy !
Proponujemy:
Rajdy kilkudniowe
Od maja do listopada możliwość zorganizowania rajdu (od 4 do 7 dni) dla grup min. 4 osobowych. Termin i trasa do uzgodnienia – dostosowana do możliwości i wymagań uczestników.
Rajdy „gwieździste”
Czyli cały dzień w trasie i powrót na noc do domu, a rano znów w trasę.
Co zapewniamy:
• zdrowego, bezpiecznego, podkutego konia z kompletnym rzędem (konie są ubezpieczone od szkód poczynionym osobom trzecim – polisa OC);
• wyżywienie dla koni, noclegi dla koni;
• profesjonalnego przewodnika;
• 2 syte posiłki dziennie dla ludzi (śniadanie i obiadokolacja);
• noclegi;
• niezapomniane przygody i wspaniałe wspomnienia …
Co zabrać:
Jak najmniej; tzn.:
• śpiwór,
• skromne przybory toaletowe (typu pasta, szczotka do zębów, mydło, mały ręcznik),
• jedna kurtka na deszcz (nieprzemakalna),
• ubranie (na sobie) przystosowane do chłodnych letnich dni (w razie upałów – zawsze można przytroczyć do siodła),
• mile widziany toczek (dla bezpieczeństwa),
• przed słońcem i deszczem najlepiej chroni kapelusz.
• telefon komórkowy z ładowarką
• polisę NW osobistą (konie są ubezpieczone od szkód poczynionych osobom trzecim – polisa OC, polis indywidualnych uczestnikom rajdu nie oferujemy)
• dobry humor i pozytywne nastawienie do ludzi i zwierząt …
Trasy rajdów
Rajdy kilkudniowe
Rajdy kilkudniowe przebiegają różnymi trasami (dzikimi lub uczęszczanymi) od Bieszczadów po Beskid Niski. W większości rajdy te odbywają się w terenach górzystych, ale generalnie trasy są dostosowywane do możliwości i wymagań uczestników.
Jesteśmy w stanie przygotować trasę pod konkretne zapotrzebowanie grupy.
Oto niektóre przykłady innych rajdów kilkudniowych:
Krzywe – Stary Łupków – J.Duszatyńskie – Chryszczata – Cisna – Krzywe (czas przejazdu 4 dni) – link/mapa
Roztoki – Wetlina – Jaworzec – Krywe – Jaworzec – Strzebowiska – Krzywe (4 dni ) – link/mapa
Krzywe – Dolina Sanu – Prezes – Krzywe ( 5 dni ) – link/mapa
Czyli cały dzień w trasie i powrót na noc do domu, a rano znów w trasę.
Oto niektóre przykłady rajdów jednodniowych.
Jeleni Skok i Cisna z Krzywego (czas przejazdu 6 h) – link/mapa
Krzywe – Schronisko Jaworzec (czas przejazdu 6 h)
Krzywe – Łopienka (czas przejazdu 6 h)
Krzywe – Cisna (czas przejazdu 4 h)
Poznaj i pokochaj nasz świat
Osadnicy z Krzywego