W dniu 22 sierpnia 2010 r. o godzinie 20.00, zapraszamy, wszystkich chętnych do naszej restauracji (Dołżyca), na koncert zespołu SŁODKI CAŁUS OD BUBY.
Zespół istnieje od 1986 roku. Wielokrotnie gościł na największym w Polsce festiwalu muzyki spod znaku „Krainy Łagodności” – „Bieszczadzkie Anioły”.
O swojej twórczości piszą tak: „Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach, które coś znaczą.” Na portalu MySpace piszą: „Naszą muzykę można określić jako: folk miejski, piosenka poetycka, poezja śpiewana, piosenka autorska, Kraina Łagodności, a z określeń angielskojęzycznych najblizsze nam jest singer/songwriter”.Slodki_Calus_od_Buby_1
Zespół ma na swoim koncie 4 kasety wydane w ubiegłym wieku (tak sami piszą na swojej stronie internetowej) i 4 płyty: „Nie ma rzeczy niemożliwych” (2003), „Bubowe Berdo” (2005), „Równoległe” (2006), i „Słodki Całus od Buby” (2007).
Po zdobyciu wielu nagród i wyróżnień na różnych festiwalach, zagraniu mnóstwa koncertów, po latach wspólnego grania wykrystalizował się skład zespołu, który aktualnie prezentuje się tak: Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz – gitara, harmonijka, śpiew, Mariusz „Kapeć” Kamper – gitary, śpiew, Jacek „Boski” Jakubowski – akordeon, śpiew, Jarosław „Medyk” Medyński – harmonijka. Z zespołem współpracują także: Bartek Adamczak – perkusja, Wojtek Sokołowski – gitara basowa. Z najpopularniejszych utworów zespołu można wymienić: Nie ma rzeczy niemożliwych, Środa, Pańska 7/8/2, Zburzenie baru, Pociągi, Nasza miłość, Raz do roku.
Serdecznie zapraszamy do posłuchania muzyki w miłej i serdecznej atmosferze.


1 Comment

zosia · 08/03/2011 at 21:11

nigdy nie zapomnę, jak to się Medyk zajął ogniem i na zapleczu koszulę na oczach widzów zmieniał, a potem wyszedł w tej nieszczęsnej koszuli, krzywo zapiętej 🙂

Comments are closed.

Facebook